piątek, 3 czerwca 2011

Nadchodzi Ragnarok

  Rzadko czekam na jakąś grę. Unikam interesowania się czymś, co jeszcze nie wyszło, żeby potem nie czuć rozczarowania. Wspomnę dzisiaj jednak o grze, która jest wyjątkiem potwierdzającym regułę.
  Gra nosi tytuł 011 i jest grą przygodową w klimatach steam punkowych. Akcja rozgrywać będzie się w Turynie od trzech lat trzymanym w uścisku Fimbulvinteru, straszliwej zimy, która wg. nordyckiej mitologii ma poprzedzać Ragnarok. Zostało przepowiedziane,że Wilk Fenrir przebudzi się, a świat jaki znamy przestanie istnieć. Nowy początek czy koniec nas wszystkich?

  Osiem tajemniczych postaci przybywa z północy, aby powstrzymać Wilczego boga, jednak tylko jeden z nich, Wybrany, posiada moc by tego dokonać. Gracze muszą odkryć, który z bohaterów jest Wybrańcem, gdyż tylko on może skomponować magiczną pieśń, która ponownie uśpi Fenrira. Muszą również odnaleźć Organy Snorriego, wyjątkowy instrument zdolny oddać wspaniałość magicznej melodii.
  Osiem postaci współpracuje ze sobą, jednak tylko jeden z graczy może odnieść zwycięstwo. Aby utrudnić sprawę w środku gry jeden z graczy zostanie inkarnacją Fenrira i będzie dążył do rozpoczęcia Ragnaroku.
  Gra ma posiadać dość ciekawy mechanizm i to dosłownie. Na planszy będą znajdowały się trzy ruchome, połączone ze sobą koła zębate, które będą informować gracza co postać może robić w tej turze.
  Dodatkowo, w każdą z postaci wcielą się muzycy z Therion'a. Od razu jednak dodam, że nie ma to być tylko materiał promocyjny zespołu.
  Premiera oczywiście na Essen 2011.

  011 na BGG

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz