poniedziałek, 30 maja 2011

Parę słów na początek

Ok. A więc witam na moim blogu. Jest to mój pierwszy blog, więc wszelkie rady, uwagi, głosy krytyczne będą mile widziane. Ale do sedna. O czym to będzie. Blog ten poświęcony będzie grom planszowym i karcianym. Od paru lat planszówki zabierają mi coraz więcej wolnego czasu. Postanowiłem więc jakoś się z wami podzielić moimi przemyśleniami.
Czego więc można się spodziewać po tym miejscu? Po pierwsze... raczej nie będzie tu recenzji tytułów najnowszych. Dlaczego? Ponieważ jestem osobą wybredną jeśli chodzi o kupowanie gier. Zanim coś kupię gra leży na wishliście co najmniej pół roku. Rzadko zdarza mi się kupić coś w ciemno. Po drugie... w związku z tym co było powiedziane wcześniej... może się okazać, że będę opisywał gry, które już wielokrotnie były recenzowane. Teoretycznie nie ma to sensu, ale jeśli ktoś nie może się na coś zdecydować to im więcej opinii tym lepiej (chociaż wg. psychologów może być odwrotnie). Po trzecie... nie będzie tutaj dominacji ani faworyzowania żadnego typu gier. Nie będzie podejścia w stylu "euro gry są bardziej wartościowe bo nie są tak losowe jak ameritrashe". Jeśli, ktoś jest nowy w tym hobby i nie zrozumiał o co chodzi, to spokojnie, z czasem wszystko się wyjaśni. Po czwarte, jestem odporny na wszelkie hype'y (tak to się pisze??) i społeczne dowody słuszności, w związku z tym do tej pory nie mam żadnej gry z czołówki BGG (ważne linki pojawią się z czasem więc nie ma się co bać ewentualni nowicjusze). Cenię sobie własne zdanie w związku z czym może się okazać, że faktycznie uda się wam tutaj znaleźć coś nowego. Po piąte i ostatnie, czasami pojawiać się będą posty, nie będące ani recenzjami ani zapowiedziami, ani poradnikami tylko moimi przemyśleniami na różne tematy (nadal jednak związane z planszówkami), proszę wybaczcie mi to, każdy czasem potrzebuje się wygadać.
Ok. To chyba tyle. Nie wiem jeszcze jak często będą pojawiać się wpisy. Postaram się to robić mniej więcej raz w tygodniu, chociaż początki mogą być różne... muszę tutaj trochę ogarnąć.
Od razu pierwsza zapowiedź... spodziewajcie się jeszcze paru organizacyjnych postów, a pierwsza recenzja będzie dotyczyć Arkham Horror (lub jak kto woli Horror w Arkham, mam angielską edycję więc jej nazwą będę się posługiwał).

Tak więc, jeszcze raz witam wszystkich i do następnego razu

Wagnard

1 komentarz:

  1. Witamy w blogosferze!
    Oczywiście, szybko dodaje blog do listy na blogiplanszowkowe.

    OdpowiedzUsuń